W dniu 02.10.2021, w Gdyni odbędzie się Przemarsz Seniorów z okazji III Pomorskiego Dnia Seniora organizowanego przez Fundację Adaptacja oraz Pomorską Fundację Międzypokoleniową. Około 300 osób przejdzie ulicami miasta Gdynia, aby pokazać, że seniorzy są ważną grupą w naszym społeczeństwie.

Seniorzy to coraz liczniejsza grupa społeczna, która przez wiele lat była marginalizowana. Dzisiaj chcą zerwać ze stereotypem zamkniętej, staroświeckiej, nudnej, flegmatycznej i schorowanej osoby. Mają oni swoje plany, marzenia, chcą się rozwijać, uczyć, korzystać z nowych technologii. Przemarsz tak licznej grupy społecznej ma zwrócić uwagę władz, jak i społeczeństwa na potrzeby seniorów.

Przemarsz wyruszy w akompaniamencie orkiestry spod Urzędu Miasta Gdyni (al. Piłsudskiego 52/54) o godzinie 12:00 i przejdzie ulicą Świętojańską, aby zakończyć się na Placu Kaszubskim, gdzie odbędą się przemówienia, występ artystyczny oraz poczęstunek dla uczestników. Wieczorem, w Sali Koncertowej Morskiego Portu Gdynia, odbędzie się natomiast koncert Mariusza Kalagi organizowany przez Pomorską Fundację Międzypokoleniową. Jest on organizowany w ramach działań na rzecz zwiększenia dostępności kultury dla seniorów.